САОПШТЕЊЕ КАНЦЕЛАРИЈЕ
Њ.К.В. ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИКА
А Л Е К С А Н Д Р А II
ВАВЕДЕЊЕ – СЛАВА МАНАСТИРА ХИЛАНДАР
Београд, 5. децембар
2005. – Њ.К.В. Престолонаследник Александар II упутио је
јуче честитку братству Манастира Хиландар поводом храмовне
Славе – Ваведења Пресвете Богородице.
„Изволите примити моје
срдачне честитке поводом славе целог Христољубивог
православног рода, дана уласка Пресвете Мајке Божије у храм
Господњи, Ваведења, коју као заштитницу Свете Горе Атонске
слави српска Царска Лавра на Гори Атонској.
Желим вам да овај свети
дан проведете у сваколиком миру и под заштитом Пресвете Деве
Марије, која је од непроцењиве духовне важности за нашу
саборност и веру.
Са жељом да наша
светиња Манастир Хиландар буде светионик вере православне
кроз вечност, благоизволите примити моје најсрдачније
поздраве“ – стоји у честитки Престолонаследника.
1998 Њ.К.В. Престолонаследник Александар II
Сва права задржана