САОПШТЕЊЕ КАНЦЕЛАРИЈЕ
Њ.К.В. ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИКА
А Л Е К С А Н Д Р А II

 

ПРИЈЕМ ЗА УЧЕСНИКЕ САСТАНАКА О ХЕМИЈИ ЖИВОТНЕ
СРЕДИНЕ

Београд, 9. децембар 2005. – Њ.К.В. Престолонаследник
Александар II И Принцеза Катарина приредили су синоћ у Белом
двору пријем за учеснике
међународне
конференције о хемији животне средине који се у Београду
одржава до 10. децембра.

Око
200 гостију из Србије и Црне Горе и више страних земаља
имало је прилику да се упозна са неким историјским и
уметничким вредностима Белог двора, једног од две краљевске
палате на Дедињском комплексу.

Престолонаследник Александар II је у среду, 7. децембра
присуствовао у згради НИС Југопетрола отварању ове
међународне конференције.

Том
приликом, Престолонаследник је, поздрављајућу учеснике и
пожелевши им угодан боравак у Београду, рекао да се нада да
ће овај скуп бити иницијална каписла за развој ове значајне
области.

“Животна средина је ваздух који дишемо, земља по којој
ходамо, и поље које мора да доживи развој да би се постигао
бољи квалитет живота”, рекао је Престолонаследник на
отварању конференције.

Међу
присутнима на отварању конференције били су и Његова
Екселенција Александар Поповић, Министар за науку и заштиту
животне средине, кога је, као и учеснике, поздравио домаћин
конференције, господин др Драгомир Виторовић, Универзитетски
професор хемије, члан САНУ и Саветодавних тела Круне.

 

 

 

 
 

 

 
1998 Њ.К.В. Престолонаследник Александар II
Сва права задржана