САОПШТЕЊЕ КАНЦЕЛАРИЈЕ
Њ.К.В. ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИКА
А Л Е К С А Н Д Р А II
ТРАГЕДИЈА У ЦРВЕНОМ МОРУ
Београд, 3. фебруар 2006 – Његово Краљевско
Височанство Престолонаследник Александар II упутио је изразе
најдубљег саучешћа народу Египта након потонућа ферибота у
Црвеном мору.
Са великом тугом сам примио вест о
катастрофалној несрећи која се десила у Црвеном мору, на путу
измећу Саудијске Арабије и Египта, где је потонуо брод носећи
велики број путника. Искрено сам погођен овим трагичним
догађајем.
Надам се да ће спасилачке екипе учинити све
што је у њиховој моћи да помогну и спасу путнике, а самим
путницима желим брз и лак опоравак.
Вама, Уважена Екселенцијо, Влади Египта и
породицама трагично настрадалих путника упућујем своје најдубље
саучешће“, навео је у Њ. К. В. Престолонаследник Александар II у
свом писму Њ. Е. Аделу А. М. Нагибу, амбасадору Египта у нашој
земљи.
1998 Њ.К.В. Престолонаследник Александар II
Сва права задржана