Њихова Краљевска Височанства Престолонаследник Александар II и Принцеза Катарина били су домаћини летњег коктела Српске Привате еqуитy асоцијације (СПЕА) данас у Краљевском Двору.

Њ.К.В. Престолонаследник Александар II пожелео је гостима добродошлицу и рекао: „Прошле године смо на сличном пријему основали Краљевски Савет за предузетништво који већ спроводи неколико пројеката, а радујемо се и новим. Већ следеће недеље имаћемо Старт Тел Авив и ја сам веома заинтересован да сазнам који стартап ће победити и добити прилику да оде у Тел Авив на највећи фестивал иновација у свету. Моја Фондација за образовање нарочито подржава технолошко предузетништво и овај значајни догађај је важна деоница на путу којим смо кренули. Кроз предузетништво Србија се може развијати на пољу иновација, економије, повећања продуктивности и што је најважније стварати нова радна места. Уз интелигенцију наших људи, природне ресурсе, добар стратешки положај и повољну пореску климу, Србија може да постане расадник стартапа у нашем региону.“

Краљевски Савет за предузетништво основан је прошле године под покровитељством Њ.К.В. Престолонаследника Александра II на сличном скупу у Белом Двору. Оснивачи Краљевског Савета су Српска прајвет еквити Асоцијација (СПЕА), Мрежа пословних анђела Србије (СБАН), Иновациони фонд, Пословно-технолошки инкубатор техничких факултета Београда (БИТФ), Сербиан Вентур Нетворк – СеВеН, СЕЕ ИЦТ и Стартап Викенд у Београду.

IMG_7373m IMG_7348m