САОПШТЕЊЕ КАНЦЕЛАРИЈЕ
Њ.К.В. ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИКА
А Л Е К С А Н Д Р А II

 

СВЕТСКИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ СИДЕ

Београд, 1. децембар
2005. – Њ.К.В. Престолонасленик Александар II упутио је
данас писмо представнику УНДП г-дину Лансу Кларку поводом
Светског дана борбе против СИДЕ.
“Поводом 1. децембра,
Светског дана борбе против АИДС-а, желим да истакнем да сви
заједно, удруженим снагама и добром вољом треба да учинимо
све што је у нашој моћи и помогнемо заустављању заразе и
ширења ове опаке пошасти савременог друштва.
Такође, борба против
АИДС-а не сме остати табу тема већ се о њој мора отворено
говорити и избећи све предрасуде које је окружују.
Желим да вам честитам
на великим напорима које улажете како би се пробудила свест
људи о овој болести, као и спречила дискриминација оболелих
од ове за сада неизлечиве болести”– истакао је
Престолонаследник у свом писму.
Линкови:

www.jazas.org.yu

www.staying-alive.org

www.who.org

 

 

 

 

 
 

 

 
1998 Њ.К.В. Престолонаследник Александар II
Сва права задржана