САОПШТЕЊЕ КАНЦЕЛАРИЈЕ
Њ.К.В. ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИКА
А Л Е К С А Н Д Р А II
ВЕЧЕ
УМЕТНОСТИ И КУЛТУРЕ ЗА ПРИНЧЕВСКИ ПАР
18. фебруар
2006. – Њихова Краљевска Височанства Престолонаследник
Александар II и Принцеза Катарина присуствовали су синоћ
отварању изложбе у Народном музеју, а затим концерту у
Коларчевој задужбини у Београду.
Свечаном
отварању изложбе „У додиру с антиком“ у атријуму Народног Музеја
осим принчевског пара присуствовали су Његова Екселенција
господин Иг Перне, амбасадор Републике Француске, Његова
Екселенција господин Драган Којадиновић, министар културе
Републике Србије, госпођа Татјана Цвјетичанин, директор Народног
музеја у Београду, као и представници Музеја Лувр, чланови
дипломатског кора, великодостојници Српске Православне Цркве и
други угледни гости.
Престолонаследник Александар II и Принцеза Катарина задржали су
се у краћем разговору и разгледању изложених експоната Лувра са
посетиоцима.
Њихова
Краљевска Височанства су касније исте вечери присуствовали
концерту у Коларчевој задужбини који је организовала Београдска
филхармонија. Дела извођена те вечери дириговао је господин
Дориан Вилсон, а као солиста на кларинету наступао је господин
Хусто Санс.
1998 Њ.К.В. Престолонаследник Александар II
Сва права задржана