Њихова Краљевска Височанства Престолонаследник Александар II и Принцеза Катарина били су домаћини концерта познатог камерног оркестра „Краљевски гудачи Светог Ђорђа“ који ради под покровитељством Његовог Краљевског Височанства Принца Филипа одржаног вечерас у Белом Двору. 

Због тога што је Њ.К.В. Принц Филип због пословних обавеза у иностранству био спречен да присуствује концерту, поздравно писмо у његово име прочитао је г-дин Драгомир Ацовић, председавајући Крунског савета. 

На концерту је премијерно изведено дело академика Властимира Трајковића „Песма уз игру далеку“, као и композиције Чарлса Ависона, Антонија Вивалдија, Франца Шуберта, Астора Пјацоле и Феликса Менделсона. 

Концерту је поред Краљевског пара присуствовао и велики број представника културног и јавног живота, дипломатског кора и других уважених званица.