САОПШТЕЊЕ КАНЦЕЛАРИЈЕ
Њ.К.В. ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИКА
А Л Е К С А Н Д Р А II

 

ДЕЦА СРПСКИХ ИСЕЉЕНИКА ИЗ
ДАНСКЕ ПОСЕТИЛА КРАЉЕВСКИ ДВОР
Београд, 14 април 2006 –
Њихова Краљевска Височанства Престолонаследник Александар II и
Принцеза Катарина примили су данас групу од 35 ученика српске
допунске школе Свети Сава из Данске, који су посетом Краљевском
комплексу на Дедињу завршили своје путовање по Србији.
У свом обраћању окупљеним
ђацима и њиховим родитељима, Престолонаследник Александар
истакао је да „Породица Карађорђевић има одличне везе са
Краљицом Данске Њеним Величанством Маргаретом, као и да наше две
земље гаје дугогодишње пријатељске односе“:
„Ви морате да вредно и
добро учите, јер је Свети Сава, по коме се зове ваша школа,
творац првих школа у Србији. Ви морате да будете мост између
наше две земље. Наши најмлађи у целом свету су најбољи
амбасадори Србије“, рекао је Престолонаследник Александар II.

Говорећи о значају посете
ђака из далеке Данске, Принцеза Катарина је поручила окупљенима
да је Краљевски Двор кућа у којој је свако добродошао, као и да
ће њен супруг и она и даље напорно радити како би се деца из
наше земље, али и из дијаспоре што боље образовала и што пре
добила запослење које је адекватно њиховом образовању.
Директор школе Свети Сава,
прота Радмило Стокић упознао је Престолонаследника и Принцезу са
радом једине допунске образовне институције која ради у сарадњи
са Владом Србије и захвалио се породици Карађорђевић на
гостопримству.
Деца наших исељеника током
посете Краљевском комплексу обишли су оба Двора, а
Престолонаследник Александар II и Принцеза Катарина уручили су
малишанима и прикладне поклоне

 

 
 

 

 
1998 Њ.К.В. Престолонаследник Александар II
Сва права задржана