Tokom posete Čikagu, Njihova Kraljevska Visočanstva Princ Naslednik Filip i Princeza Danica sastali su se u restoranu „Ambar“ sa istaknutim predstavnicima srpske zajednice u Sjedinjenim Američkim Državama, uključujući rukovodioce udruženja, kulturnih i humanitarnih organizacija, kao i predstavnike folklornih ansambala koji svojim radom doprinose očuvanju srpskog nacionalnog, kulturnog i duhovnog identiteta u rasejanju.
Tokom susreta predstavljen je projekat „Serbian Camp“, koji će od 2027. godine okupljati decu i mlade iz dijaspore, Srbije i drugih zemalja u kojima živi srpski narod. Cilj ovog projekta je očuvanje srpskog jezika, kulturnog nasleđa, tradicije i duhovnih vrednosti kroz obrazovne, kulturne i sportske aktivnosti, kao i jačanje veza između mladih generacija i njihove otadžbine.
Poseban značaj imala je razmena iskustava i mišljenja sa predstavnicima organizacija koje već dugi niz godina uspešno realizuju slične programe u Sjedinjenim Američkim Državama. Njihovi saveti i iskustva predstavljaće dragocen doprinos u pripremama za prvi Srpski kamp, čije je održavanje planirano narednog leta u Vrnjačkoj Banji.
Njihova Kraljevska Visočanstva izrazila su zahvalnost svim učesnicima na srdačnom prijemu, izdvojenom vremenu i spremnosti da podrže ovu značajnu inicijativu. Zajedničkim radom i saradnjom mogu se dodatno ojačati veze između otadžbine i rasejanja, čuvajući nacionalni identitet i kulturno nasleđe za buduće generacije.
