SAOPŠTENJE KANCELARIJE
NJ.K.V. PRESTOLONASLEDNIKA
A L E K S A N D R A II 

KRALJEVSKI PAR PRISUSTVOVAO KONCERTU U VILI KRALJA PETRA

Beograd 29 avgust 2006 – Njihova Kraljevska Visočanstva Prestolonaslednik
Aleksandar Drugi i Princeza Katarina prisustvovali su sinoć koncertu Gudača
Svetog Đorđa (čiji je Patron NjKV Princ Filip) u Vili Kralja Petra. Koncert je
organizovala beogradska opština Savski Venac u cilju promovisanja revitalizacije
Vile Kralja Petra u Muzej posvećen Njegovom Veličanstvu Kralju Petru Prvom
Oslobodiocu.
„Veoma sam radostan da su Grad Beograd i Opština Savski Venac planirali da
renoviraju kuću u kojoj je moj pradeda proveo svoje poslednje dane i pretvore je
u muzej. Njegovo Veličanstvo Kralj Petar Prvi je važna figura u srpskoj
istoriji“, istakao je NJKV Prestolonaslednik Aleksandar tokom obilaska Vile sa
Predsednikom Opštine gospodinom Tomislavom Đorđevićem.
Gospodin Đorđević je naglasio da će renoviranje vile biti skup projekat i
pozvao sve koji su spremni da očuvaju srpsku istoriju da im se pridruže u tom
poslu.
Vila Njegovog Veličanstva Kralja Petra Prvog Oslobodioca izgrađena je 1896, a
NJV Kralj Petar je proveo poslednje dve godine svog života u njoj. Posle smrti
Kralja Petra pre 85 godina, samo dan nakon što je preminuo, Narodna Skupština
donela je odluku da pretvori Vilu u muzej, ali ta ideja nikada nije ostvarena.

 

 
 

 

 
1998 NJ.K.V. Prestolonaslednik Aleksandar II
Sva prava zadržana