SAOPŠTENJE KANCELARIJE
NJ.K.V. PRESTOLONASLEDNIKA
A L E K S A N D R A II
TRAGEDIJA NA FILIPINIMA
18. februar 2006. – Njegovo Kraljevsko
Visočanstvo Prestolonaslednik Aleksandar II je povodom
velike tragedije koja je pogodila Filipine uputio izraze
najdubljeg saučešća narodu Filipina, porodicama svih žrtava
i Nj.E. gospodinu Alejandrou D. Del Rosariu, ambasadoru
Republike Filipini.
„Sa velikom tugom sam primio vest da je u
klizištu koje je odnelo čitavo selo Guinsaugon na Filipinima
tragično nastradao ogroman broj ljudi“, stoji u pismu
saučešća Prestolonaslednika Aleksandra II.
U klizištu na Filipinima preko 1 800
osoba izgubilo je život.
1998 NJ.K.V. Prestolonaslednik Aleksandar II
Sva prava zadržana