Njeno Kraljevsko Visočanstvo Princeza Katarina, sa svojom unukom g-đicom Amandom Garfinkel i njenom drugaricom g-đicom Valerijom Skiner, kao i g-đom An Pešić, počasnim konzulom Republike Irske u Srbiji, posetila je danas Dečiji vrtić „Pčelica“ u Gornjoj Toponici, Kliniku za radiologiju Kliničkog centra u Nišu, Udruženje “Pomoc ugroženim Nišlijama” i zvanično otvorila Centar za palijativno zbrinjavanje u Knez Selu pored Niša.

Nj.K.V.  Princeza Katarina je mališanima u vrtiću „Pčelica” u Gornjoj Toponici poklonila igračke, a zatim posetila Kliniku za radiologiju Kliničkog centra u Nišu gde je uručila vredan ultrazvučni aparat i mašinu za obradu mamografskih snimaka koji su donacija Stavros Niarhos Fondacije iz Njujorka.

U okviru svoje posete udruženju „Pomozimo gladnima i Nišlijama“ Nj.K.V. Princeza Katarina je poklonila hranu korisnicima ovog udruženja. 

U pratnji dr Elejn Lejkok, svoje dugogodišnje saradnice iz Velike Britanije i velike donatorke srpskog naroda, g-đe An Pešić, počasnog konzula Republike Irske, prof. dr Zorana Perišića, gradonačelnika Niša i prof. dr Zorana Radovanovića, direktora Kliničkog centra u Nišu, Nj.K.V. Princeza Katarina je posetila Knez Selo pored Niša, gde je zvanično otvorila centar za palijativnu negu, koji je izgrađen zahvaljujući donaciji dr Elejn Lejkok, u saradnji sa Ministarstvom zdravlja Srbije.  

Otvarajući centar za palijativno zbrinjavanje, Nj.K.V. Princeza Katarina je istakla: „Ovo je prvi Centar za palijativnu negu u okviru Kliničkog centra Niš, i svi smo izuzetno ponosni zbog toga. Palijativna nega je veoma važna oblast medicine, ali na žalost nedovoljno zastupljena u našoj zemlji. Svaki pacijent ima pravo na manje patnje, više dostojanstva i bolji kvalitet života. Sigurna sam da ćemo uz podršku pravih prijatelja kao što je doktorka Lejkok, koja ima veliko iskustvo u radu u ovoj oblasti u Engleskoj, kao i predanim radom naših lekara uspeti da dostignemo visoke standarde palijativne nege i u našoj zemlji.“